DSRG | Interests | Projects | Publications | Laboratories | Local info | People 

Distributed Systems Research Group

Informatyka, studia dzienne

Sieci komputerowe


Regulamin zajęć laboratoryjnych

  1. Zajęcia będą odbywać się w Laboratorium Sieci Komputerowych - pawilon C2, II piętro, sala 214.
  2. Na zajęcia należy przychodzić w terminach wyznaczonych dla swojej grupy. Udział w ćwiczeniach laboratoryjnych na zajęciach innej grupy jest możliwy wyłącznie w wyjątkowych wypadkach, pod warunkiem uzyskania zgody prowadzącego na początku zajęć. Udział w kolokwium na zajęciach innej grupy nie jest możliwy.
  3. Przed zajęciami obowiązkowe jest korzystanie z szatni. Osoby z okryciami wierzchnimi nie będą wpuszczane do Laboratorium.
  4. Niedopuszczalne są spóźnienia na zajęcia.
  5. Jedynym miejscem, które używane będzie do umieszczania ogłoszeń dotyczących zajęć jest strona WWW; studenci powinni regularnie czytać zamieszczane tam informacje.
  6. Ocena końcowa z przedmiotu zostanie wyznaczona zgodnie z regulaminem studiów AGH na podstawie sumy uzyskanych punktów.
  7. Wyniki kolokwiów oraz oceny z zaliczenia będą umieszczane na zabezpieczonej hasłem stronie WWW.
  8. Poza zajęciami w sprawach dotyczących przedmiotu można kontaktować się z prowadzącym:
    • osobiście - wyłącznie na konsultacjach, które odbywają się w wyznaczonych godzinach
      w pawilonie C2, IV piętro, pokoje 423, 425, 426 lub 427;
    • za pomocą poczty elektronicznej.
  9. Poniżej zamieszczone są dodatkowe wymagania prowadzących poszczególnych.

[GŁÓWNE MENU PRZEDMIOTU]

Warunki indywidualne prowadzących zajęcia i sposób oceniania

Łukasz Czekierda
  1. Maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia przez studenta w ramach przedmiotu wynosi 160. Składa się na nie 40 punktów za przygotowanie do ćwiczeń i aktywność oraz po 40 punktów za każde z trzech kolokwiów.
  2. Do uzyskania zaliczenia niezbędne jest:
    1. uzyskanie co najmniej połowy punktów,
    2. uzyskanie co najmniej 40 procent punktów z każdego z trzech kolokwiów.
  3. Na każdych z dziesięciu zajęć praktycznych można uzyskać 0-6 punktów, przy czym 2 punkty przyznaje się za samą obecność. Z wszystkich zajęć nie można otrzymać łącznie więcej niż 50 punktów. Nieobecność usprawiedliwiona zwolnieniem lekarskim pozwala na uzyskanie 2 punktów (jednak nie więcej niż dwa razy na semestr).
  4. Niezależnie od ilości uzyskanych punktów możliwa jest jedna poprawa rezultatu uzyskanego z każdego z trzech kolokwiów. Uzyskany wówczas wynik mnoży się przez współczynnik 0,75 i zastępuje nim poprzedni. Terminami poprawy są:
    1. pierwszego i drugiego kolokwium - dzień, w którym odbywa się następne kolokwium,
    2. trzeciego kolokwium - dzień ostatnich zajęć laboratoryjnych,
    3. każdej z części w wyjątkowych sytuacjach - termin uzgodniony z prowadzącym.
  5. Nieobecność na kolokwiach oraz terminach wyznaczonych do poprawy (patrz punkt 4) powoduje uzyskanie zera punktów w przypadku pierwszego terminu oraz przepisanie poprzedniej ilości punktów w przypadku poprawy. Punkt ten nie obowiązuje, gdy nieobecność wynikała z choroby poświadczonej zwolnieniem lekarskim lub ważnym zdarzeniem uniemożliwiającym stawienie się studenta. W tym przypadku wymaga się osobistego poinformowania prowadzącego zajęcia przed terminem zajęć. Decyzję o przyjęciu usprawiedliwienia podejmuje prowadzący.
  6. Zgodnie z regulaminem studiów AGH, studentowi przysługują dwa terminy poprawkowe. W każdym z nich musi on poprawić te kolokwia, z którego uzyskał dotąd mniej niż 50 procent punktów. Ilość punktów otrzymanych przy poprawie zastępuje dotychczas posiadany rezultat.

Bartosz Kwolek
  1. Na ocenę końcową składają się następujące elementy:
    • Kolokwia obejmujące materiał zrealizowany na zajęciach. Przewidziane są 3 w semestrze (po każdych 3 laboratoriach), oceniane w skali od 0 do 25 punktow.
    • Niezapowiedziane kartkówki oceniane w skali 0-5 pkt.
    • Aktywność na zajęciach, uznawana tzw. 'plusami'.
  2. Do uzyskania zaliczenia niezbędne jest uzyskanie co najmniej 40% maksymalnej liczby punktów z poszczególnych kolokwiów oraz spełnienie wymogów co do obecności na zajęciach.
  3. Na ocenę końcową składają się wyniki z kolokwiów - 75% oraz ocena przygotowania do zajęć (aktywność oraz wyniki kartkówek) - 25%.
  4. Nieobecność na zajęciach usprawiedliwiana jest wpisem w książeczce zdrowia.
  5. Nieobecność na kolokwium lub kartkówce jest równoważna z uzyskaniem wyniku 0 punktów. Posiadanie zwolnienia upoważnia do poprawiania wyłącznie kolokwiów w terminie ustalonym z prowadzącym.
  6. Studentom przysługuje jedno kolokwium poprawkowe.
  7. Studentom, którzy otrzymali niedostateczną ocenę końcową przysługują dwa terminy poprawkowe. W każdym z nich muszą oni wykazać znajomość całości materiału ze wszystkich zajęć. Nie przewiduje się poprawiania ocen pozytwnych.

[GŁÓWNE MENU PRZEDMIOTU]




Ostatnia modyfikacja:
Copyright © Distributed Systems Research Group. All Rights Reserved.
Contact: webmaster@ics.agh.edu.pl